Juhtimissüsteemid vajavad visuaalsust

Üks eriti lihtne, aga vajalik graafik

Üks eriti lihtne, aga vajalik graafik

Ilmaasjata ei öelda, et üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna.

Tuimad numbrid reas ei anna kunagi sama tunnetust sellest, mis parasjagu toimub ja kui tahta mõnusat ja ülevaatlikku juhtimissüsteemi arendada, peab see andma võimaluse kiiresti ja paindlikult graafikuid kuvada seal kus tarvis.

Suhteliselt viisakate graafikute genereerimine ja oma juhtimissüsteemile lisamine on tänapäeval sedavõrd lihtne, et nende puudumisele ettevõttes kasutatavate andmete juures on raske mõislikke vabandusi leida. Seda enam, et igasugune andmete töötlemine Excelis vms programmis nõuab kelleltki regulaarset pingutust ja tööaja raiskamist ning ei toimu kunagi reaalajas.

Julgen väita, et käesolevale postitusele lisatud graafiku abil on ostjal oluliselt lihtsam kiiresti otsustada järgmiste tellimuste koguseid kui pelgalt 12 kuu numbritele tabelikujul otsa vaadates ning vaevalt keegi oma tööd tehes viitsiks endale iga artikli statistikat käsitsi kokku panema hakata.

Kindlasti on andmete paindlik ja visuaalne presenteerimine üks oluline aspekt, millega tuleb arvestada, kui on soov juurutada või täiendada oma ettevõttes juhtimistarkvara.

Tagged with: , , , ,
Posted in Juhtimistarkvara